Nemáte žiadne položky vo vašom nákupnom košíku.

Časté otázky

Často nás kontaktujete s najrôznejšími otázky, v tejto sekcii sme si dovolili niektoré z nich uviesť, aby sme Vám ušetrili čas. Ak budete mať akýkoľvek iný dotaz, môžete nás kontaktovať na telefóne a mailu zákazníckej podpory +420 774 008 656 info@balonkypraha.cz

- Rozložiteľnosť balónikov a ich likvidácia
Všetky latexové balóniky spoločností Gemara, Pioneer Balloon (Qualatex) alebo Amscan a jej dcérskych spoločností sú vyrobené zo 100% prírodného latexu. Balóniky sú biologicky rozložiteľné (odbúrateľné v kombinácii so svetlom a i.), Rovnako tak i šetrné k životnému prostrediu. Latex je 100% prírodný produkt, biela tekutina vznikajúce v mliečnica rastlín, stromov kaučukovníkové. Rozkladá sa, keď je vystavený prírodným vplyvom.

Výskumy ukazujú, že balóniky sa rozkladajú rovnako rýchlo ako dubové listy podľa rozsahu prírodných podmienok v ktorých sa nachádza. Existuje niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú dobu rozkladu balónika ako napríklad: množstvo Ú.v. žiarenie, množstvo prítomného kyslíka, teplota, biologický vplyv (baktérie, huby a riasy). V niektorých experimentoch sa latexové balóniky rozkladali pomaly a niekedy rýchlejšie, ako na zemi tak aj vo vode. Rýchlosť rozkladu nejde určiť presne, záleží na podmienkach. Čo je však isté je, že latexové balóniky sú biologicky rozložiteľné a sú z prírodného materiálu (stromov).

- Koľko stojí doprava tovaru

Ceny dopravy neleznete v článku všetko o doprave.

- Ako dlho bude balónik naplnený héliom lietať.

Pripravili sme pre Vás jednoduchú tabuľku s časom letu uvedenou v hodinách.

Veľkosť Latexový Latexový dekoračné Fóliový
23 cm 6 hodín 7 hodín nelieta
26 cm 10 - 12 hodín 16 - 20 hodín nelieta
30 cm 12 - 14 hodín 20 - 24 hodín nelieta
33 cm 13 - 15 hodín 24 - 28 hodín nelieta
48 cm 20 hodín 48 hodín 7 - 14 dní
80 cm 7 dní 14 dní 7 - 14 dní
100 cm 7 dní 14 dní 7 - 14 dní

- Kde sídlime

Hlavný sklad máme v Českej republike a to v meste Prahe, každý deň z neho odchádza stovky balíčkov plných dekorácií a balónikov do Českej i Slovenskej republiky. Všetky objednávku prijaté do 12:00, odosielame ten istý deň.

- Fóliové číslica 35 cm

Tieto balóniky sú vhodné iba na nafukovanie vzduchom, s héliom nelietajú. Balóniky sú malé a ťažké a keďže sa do nich nezmestí toľko hélia, balónik nevzlietne. Podrobnosti o dĺžke letu balónikov nájdete v tabuľke vyššie.